No item found! Please check your config!

Krzywousty - maj 2022

W terminie 24-27 maja odbyła się wycieczka turystyczno- krajoznawcza, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a następnie dotarliśmy na obiadokolację i nocleg do  pensjonatu w Krościenku.

Drugi dzień wycieczki był bardzo intensywny. Po śniadaniu wyruszyliśmy na Trzy Korony- najbardziej znany szczyt Pienin słynący z pięknych widoków. Następnie dojechaliśmy nad Jezioro Czorsztyńskie, po którym odbyliśmy rejs statkiem wycieczkowym. Ostatnim punktem programu tego dnia było zwiedzanie zamku w Niedzicy.

Trzeciego dnia przewodnik poprowadził nas niezwykle malowniczym szlakiem przez Wąwóz Homole na Polanę Jaworki. Następnie zwiedziliśmy część uzdrowiskową Szczawnicy, a ostatnim punktem programu był wjazd kolejką linową na Palenicę. Tutaj młodzież mogła podziwiać piękne widoki ośnieżonych jeszcze Tatr oraz skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej.

Czwarty dzień to powrót do Płocka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Ojcowskim Parku Narodowym i odbyliśmy krótką wycieczkę Doliną Prądnika w otoczeniu malowniczych skalnych form rzeźby krasowej do  Bramy Kraków. Następnie nastąpił bardzo wyczekiwany przez wielu uczniów postój na posiłek w restauracji McDonald’s w Olkuszu. Do Płocka dotarliśmy szczęśliwie przed godziną 21.00.

Opiekunami uczniów byli p. Magdalena Brzezińska, p. Jolanta Rybicka-Janicka i p. Rafał Zubek. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był p. Artur Brzeski.

W dniu 23 maja dzieci z klas 1-3 przystąpiły do Konkursu Pięknego Czytania. Każdą klasę reprezentowały trzy osoby. Łącznie wzięło udział w konkursie 20 uczniów. Każde dziecko losowało tekst odpowiedni do wieku, który następnie należało pięknie przeczytać. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Jolanta Łuszczyńska, p. Urszula Domosławska oraz p. Magdalena Kardynał z Filii Książnicy Płockiej. Kryteria oceny umiejętności czytania dotyczyły siły głosu, płynności, poprawności, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych oraz właściwej intonacji. Zwycięzców wyłoniono na każdym z trzech poziomów.

Dnia 17.05.2022 r  uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Na miejscu, podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych w lesie grądowym oraz parku dworskim z jednoczesnym zwiedzaniem muzeum. Pogoda dopisała, a  po obiedzie z uśmiechem wróciliśmy do Płocka.

W VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii zrealizowano 1056 projektów. Zrealizowany projekt Zaadoptuj ciuszek pozwolił naszej szkole znaleźć się w !! rankingu 371 !! najlepszych szkół w Polsce !!, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy  !! 217 miejsce w Polsce !!,  !! 47 w województwie mazowieckim. Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom z klasy III CG.

Link do projektu na FB>>>

O nas

Zespół Szkół nr 1 w Płocku to szkoła bezpieczna, przyjazna i nieustannie się rozwijająca. Dobre wyposażenie, baza sportowa i wykwalifikowana kadra to niewątpliwe atuty szkoły.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj ...

Nasz Głos